نتایج جستجو برای عبارت :

تکمله بحث " پدرسالاری"

شاید به نظرتون خنده دار بیاد یا اغراق
امااگه بگم وسط یه جنگم که باید خیلی دقیق براش تاکتیک بریزم(تعریف کنم؟ بچینم؟ تاکتیکو چی کار میکنن؟) بی راه نگفتم.
بعدا پستم کامل میشه...فعلا همین قدر وقت کردم.

اینم تکمله:
من الان با سه تا مسئله روبرو هستم:

توان جسمیم کم شده و شدیدا محدودیت انرژی و حرکت دارم.
تعداد بچه هام زیادتر شده و این یعنی سیستم پیچیده تر
وقتم کم و زمان مخصوص به خودم و حریم شخصیم خیلی محدود شده

خب این سه تا مسئله باعث میشه که اولا من بد
ممکن است عنوان این پست قدری عجیب به نظر برسد اما موضوع چیست؟
این هفته در کانال ریکز کتابی با عنوان «آموزش علوم برای زندگی روزانه» توسط آقای دکتر محمود امانی طهرانی معرفی شد که در صفحه 28 آن به مبحث جالبی تحت عنوان Playing Fatima’s Rules بر می خوریم که اشاره با تحقیقات انجام گرفته توسط جین لارسن در حوزه برنامه درسی دارد. 
اصل مقاله لارسن تحت عنوان Fatima's Rules and Other Elements of an Unintended Chemistry Curriculum نیز جزو منابع تکمیلی کتاب فوق معرفی شد. توصیه اکید استاد ارجمندم
با توجه به نقدها و نظراتی که در مورد پست مربوط به پدرسالاری دریافت
کردم در تکمله بحث پیش چند نکته را متذکر می‌شوم

بحث های جامعه شناسی همیشه چندعاملی بوده اند. در واقع به دلیل
پیچیدگی انسان و تاثیرگذاری و تاثیرپذیری انسان از عوامل مختلف این بحث ها تک
ساحتی نیستند. قطعا در این مورد خاص عوامل متعددی دخیل هستند. اینکه ساختارهای دولت
خیلی اوقات با یک مادرشاغل همراهی نمیکند؛ یا حتی اینکه بعضی مردان سختی های یک
همسر شاغل را نمی‌پذیرند و در نتی

اگه متوجه شدی که یه نفر ،دیگه از خیلی نظرها مثل قبل نیست چی کار میکنی؟
واقعا اون یه نفر را دوست داری و واقعا خیرخواهش هستی ؟پس هیچ وقت تو یه جایی که بقیه آدم ها هم حضور دارند با صدای بلند و رسا بهش نگو: چرا تو دیگه اون آدم سابق* نیستی! و...یه وقت که تنهاس ازش بپرس "حال دلت چطوره "و ازش بخواه اگه کمکی ازت برمیاد بهت بگه یا هر وقت خواست و نیاز به هم صحبت داشت باهات در میون بذاره.همین.
سوال پیچش نکن واسه راضی شدن حس فضولیت! بعد هم خداحافظ...این نشون دهن
اول که پوزش که جوابش اینقدر دیر شد. این چند روز سرم شلوغ بود... خلاصه ببخشید.
جواب این تست خیلی طولانی نیست اما گفتم حالا که ذیل بعضی از کامنت‌های خصوصی و عمومیِ دوستان نظرِ خودم رو در مورد جواب‌هاشون نوشتم، برای پیشگیری از سوء تفاهم، یه سری نکات رو قبل از نوشتن جواب‌های نهایی متذکر بشم.
۱- من اصلا و ابدا در جایگاهی نیستم که بگم کدوم جواب درست هست و کدوم درست نیست. کلا بهتره قضاوت نکنیم. دلیلش هم اینه که برعکسِ جوابِ ساده و بسیطِ این تستِ سخت و
الامالی
از آثار سید مرتضی عالم شیعی قرن پنجم هجری. وی در این کتاب علاوه بر تفسیر برخی از آیات متشابه و مشکل و تبیین احادیث دشوار، تعدادی از مسائل کلامی چالش برانگیز میان شیعه و دیگر مذاهب را طرح کرده و دیدگاه مذهب عدلیه (شیعه معتزله) را در این مسائل تبیین کرده است. این کتاب از نظر فقه الحدیث ، تفسیر و کلام اثری مورد توجه است.
 شیوه نگارش
شیوه نگارش این کتاب هم بر اساس شیوه امالی نویسی است. نقل شده است که سید مرتضی، این«الغرر و الدرر» را در راه ح
بنام خدا
*امام صادق(ع)می‌‌فرمایند: 
«المعجزة علامهٌ للّه لایعطیها إلا انبیاءهُ و رُسُلَهُ و حججه لیعرف به صدق الصادق من کذب الکاذب؛ «معجزه» نشانه‌ای از خداوند است که آن را جز به پیامبران و رسولان و حجتهای خود نمی‌‌دهد تا به‌وسیله‌ آن، راستگویی (مدّعیان ارتباط با خدا) از دروغگویی (مدّعیان دروغین) شناخته شود».
* تکمله و رفرنس
- حقیقت معجزه
تکمله‌ای بر «همسران! از هم انتقاد نکنید»

نوشته‌ای از برادر اخلاق‌مدارمان، مشاور ارجمند، جناب استاد پاکنهاد:با‌ سلام و ارادت خدمت استاد مظاهری عزیزطاعاتتان قبول حضرت حق. ان‌شاءالله.ممنونم از مطالبی که در کانال قرار می‌دهید.در آخرین مطلبی که درج فرمودید، با عنوان «همسران! از هم انتقاد نکنید»، نکاتی به ذهن بنده رسید که عرض می‌کنم:۱. درست است که مجادله، در دین ما‌ نهی شده است؛ چراکه ریشه در کفر دارد (من دعائم الکفر) و عیب‌جویی هم هکذا؛ چر
برنامه‌ی نیمه پنهان ماه را نگاه می کنم اما این بار به جای دقت به صحبت های مهمان ،تمام دقت و حواسم را داده ام به مجری! به واکنش های درست و به جایش‌ (به جا خندیدن، به جا گریه کردن،به جا تعجب کردن و...) به لحن مهربانش، به همراه و همدل بودنش، به این که میداند کی باید چه سوالی بپرسد و...و تمام ویژگی های یک شنونده ی خوب را دارد ...خوب و مهربان. 
شنونده ی خوب بودن و داشتن یک مکالمه ی دلنشین به ظاهر ساده و پیش پا افتاده است! اما حتی خیلی از مجری ها که شغل شان ه
برنامه‌ی نیمه پنهان ماه را نگاه می کنم اما این بار به جای دقت به صحبت های مهمان ،تمام دقت و حواسم را داده ام به مجری! به واکنش های درست و به جایش‌ (به جا خندیدن، به جا گریه کردن،به جا تعجب کردن و...) به لحن مهربانش، به همراه و همدل بودنش، به این که میداند کی باید چه سوالی بپرسد و...و تمام ویژگی های یک شنونده ی خوب را دارد ...خوب و مهربان. 
شنونده ی خوب بودن و داشتن یک مکالمه ی دلنشین به ظاهر ساده و پیش پا افتاده است! اما حتی خیلی از مجری ها که شغل شان ه
برنامه‌ی نیمه پنهان ماه را نگاه می کنم اما این بار به جای دقت به صحبت‌های مهمان ،تمام دقت و حواسم را داده‌ام به مجری! به واکنش های درست و به جایش‌ (به جا خندیدن، به جا گریه کردن،به جا تعجب کردن و...) به لحن مهربانش، به همراه و همدل بودنش، به این که می‌داند کی باید چه سوالی بپرسد و...و تمام ویژگی های یک شنونده‌ی خوب را دارد ...خوب و مهربان. 

شنونده ی خوب بودن و داشتن یک مکالمه ی دلنشین به ظاهر ساده و پیش پا افتاده است! اما حتی خیلی از مجری ها که شغ

برنامه‌ی نیمه پنهان ماه را نگاه می کنم اما این بار به جای دقت به صحبت‌های مهمان ،تمام دقت و حواسم را داده‌ام به مجری! به واکنش های درست و به جایش‌ (به جا خندیدن، به جا گریه کردن،به جا تعجب کردن و...) به لحن مهربانش، به همراه و همدل بودنش، به این که می‌داند کی باید چه سوالی بپرسد و...و تمام ویژگی های یک شنونده‌ی خوب را دارد ...خوب و مهربان. 

شنونده ی خوب بودن و داشتن یک مکالمه ی دلنشین به ظاهر ساده و پیش پا افتاده است! اما حتی خیلی از مجری ها که
چنان‌که پیش‌تر هم نوشته‌بودم، وضعیت ابتلاء به‌کرونا و مرگ در اثر آن در ایران، عملاً بدون کم‌ترین تدبیر مؤثری از قبیل آن‌چه در اروپا و یا کُره‌ی جنوبی شاهد آن هستیم، روز به‌روز بهتر می‌شود، و هیچ بعید نیست که همین روزها زنگ پایان این بیماری در ایران به‌صدا درآید؛ نیمه‌ی شعبان که گذشت، شاید عید فطر مناسبت خوبی برای برگزاری جشن شکست کرونا باشد!
خبری منتشر و تکذیب شده‌است، که به‌نوعی مؤید چیزی‌ست که قبلاً نوشته‌بودم؛ رسانه‌ای ادعا ک
و آخرین خاطره‌ی امروز هم اینکه ما قبلا خونه‌مون حیاط‌دار و بزرگ بود، باغچه‌های بزرگ، درخت انجیر و انگور و انار و گوجه‌سبز و کلی گل مختلف و رنگارنگ و پیست دوچرخه‌سواری داشت! اون جلوی حیاط هم یه اتاق بزرگ متروک داشتیم. اتاقش گوشه‌ی دنج من بود که می‌رفتم توش خیال‌بافی می‌کردم، کتاب می‌خوندم، جدول حل می‌کردم، بازی می‌کردم و گاهی که نمازمو تا دم قضا شدن به تاخیر مینداختم اونجا یواشکی نماز می‌خوندم! این اتاق یه زیرزمین هم داشت. زیرزمینش
حسام حسین‌زاده

از ابتدای امسال (به‌مدت سه ماه) دو زنگ از کلاس‌های فارسی‌ام را به کتاب‌خوانی اختصاص دادم. یک زنگ بخش‌هایی از یک رمان خاص را می‌خواندیم و زنگ بعد دربارۀ همان بخشی که آن روز خوانده بودیم، حرف می‌زدیم. صحبت‌ها را یکی از بچه‌ها داوطلبانه و با هر موضوعی که دوست داشت شروع می‌کرد و خود بچه‌ها با واکنش‌هایشان به گفت‌وگو جهت می‌دادند. بعدها دربارۀ این تجربه بیشتر می‌نویسم. اما یکی از روزها، در بخشی از کتاب که آن روز خوانده ب
حسام حسین‌زاده

از ابتدای امسال (به‌مدت سه ماه) دو زنگ از کلاس‌های فارسی‌ام را به کتاب‌خوانی اختصاص دادم. یک زنگ بخش‌هایی از یک رمان خاص را می‌خواندیم و زنگ بعد دربارۀ همان بخشی که آن روز خوانده بودیم، حرف می‌زدیم. صحبت‌ها را یکی از بچه‌ها داوطلبانه و با هر موضوعی که دوست داشت شروع می‌کرد و خود بچه‌ها با واکنش‌هایشان به گفت‌وگو جهت می‌دادند. بعدها دربارۀ این تجربه بیشتر می‌نویسم. اما یکی از روزها، در بخشی از کتاب که آن روز خوانده ب
«معمولا بعد از یک استفراغ مفصل آدم احساس آرامش می‌کند... هیچ چیز مثل یک استفراغ مشترک نمی‌تواند یک دوستی ریشه‌دار میان دو نفر به وجود آورد».
این جمله حال بهم زن از سیلویا پلات چندان قرابتی با چهره‌ خندان او ندارد ولی او هم مثل تمامی مبتلایان به افسردگی با افکار و احساساتی درگیر بود که نشانی از آن را نمی‌توان در ظاهرش یافت.
می‌گویند حباب شیشه به نوعی زندگی‌نامه خود پلات در دوران نخست افسردگی‌اش است، کتابی که با خواندن آن می‌توان تاحدی جه
به قلم دامنه: به نام خدا. سلام. روزی مرحوم مهندس مهدی بازرگان در نکوهش انقلابیون گفته بود «مگر انقلاب نخود و لوبیا است که صادر شود!» و نیز گفته بود «مگر انقلاب بُقچه است که صادر کنیم»

نکته: نه؛ نه نخود و لوبیاست و نه بُقچه. انقلاب اسلامی ایران به تعبیر میشل فوکو -که اوایل انقلاب به ایران آمده بود و تا بهشت زهرای تهران را گشت زده بود- انقلاب ایران «روحِ جهان بی‌روح است» و برای همین خودبه‌خود صادر شده و می‌شود. چون فکر نو، جنبش نو، فریاد نو که د
یا لطیف

چند روزی است که تلاش می کنم تا درباره سید مرتضی آوینی چیزی بنویسم. نشد. نمی شود. هرچه خواستم دیدم از من بر نمی آید درباره کسی بنویسم که یکی از اسطوره های زندگی من است. اسطوره به معنای الگوی عظیم و بزرگ  قلبی که آرزو دارم شباهت هایی با او پیدا کنم. سید مرتضی شخصیت عجیبی است. مردی همواره در حرکت و لاجرم زنده و لاجرم خستگی ناپذیر. "سعی" سید مرتضی آوینی و شیب تند سیر معنوی او از شیرین ترین مظاهر دنیایی تا عالی ترین قله های معنوی اگر بی نظیر
بسم الله الرحمان الرحیم
 * هرکرا  اسرار حق آموختند... 
عارفان که جام حق نوشیده‌اند  رازها دانسته و پوشیده‌اند / هر کرا اسرار کار آموختند  مهر کردند و دهانش دوختند (مولوی)

☜.... اشاره : 
از وصایا و سبک و روش زندگی شهیدان راه حق هرچه بگوییم و بنویسیم کم است ! اما در بیان کرامات منتسب به ایشان و نشر و ترویج آن بایستی احتیاط کرد!  مبادا به خیال تعظیم و تکریم ایشان ؛ دچار سهو و خطا شویم . افراط بعضی به ظاهر دوستان شهدای گرانقدر؛ موجب شد که به جهت دان
خب حالا که انتخابات تموم شده و فراق بیشتری دارم بذارید در تکمله مطلب قبل چند تایی از حرف دلم رو بگم:
داشتم توی وبلاگ مرتضی و عمو حسن و چند تا وبلاگ دیگه نظرات و مطالب کسانی رو میخوندم که حرفشون این بود باید به افراد کارآمد رای داد و لیستی رای دادن پسندیده نیست و...
خیلی هاشون هم استدلالهاشون حرف دل من بود... احسنت و دمتون گرم...
اما هیچ کسی رو ندیدم به اصل اشاره کنه...
اصل چیه؟

چرا جبهه انقلاب و چهره های انقلابی یه تشکیلات قوی ندارن؟!!!!
که امروز مج
یک معما آیا «پیچ‌گوشتی» و «پیچ و مهره» و «آچار» و ... ⚙️ اموری اعتباری هستند یا حقیقی؟؟ (با همین اجمال و چندوجهی بودن) این سوال نوعی تمرین و تروجیع و توسعه فلسفه -و نظریه اعتباریات- است.  این بحث یک‌سری رفت و برگشت جذاب را در پاورقی های رساله دکتری یکی از پژوهشگران موسسه امام خمینی(ره) بین نویسنده رساله و استاد صادق لاریجانی رقم زد.
آیا صنعت و صنایع با اعتبار ارتباط دارند یا خیر؟ اگر دارند، تا چه حد و در کدام بخش خود؟ معمای پیچ گوشتی نمونه ای
1-12. مفاهیم کلیدی1-12-1 حقواژۀ حق در لغت به معناى ثبوت و ثابت[1] و ضدّ باطل آمده است.[2] راغب می گوید: اصل حقّ بمعنى مطابقت و موافقت است.[3] صاحب مجمع گوید: حقّ آنست که شى ء در موقع خود واقع شود.[4] سخن مجمع عبارت اخراى قول راغب است پس معناى حقّ مطابقت و وقوع شى ء در محل خویش است و آن در تمام مصادیق قابل تطبیق است. لغت نامه دهخدا معانى متعددى براى این واژه ذکر می کند ازجمله : راست کردن سخن، درست کردن وعده، یقین نمودن، ثابت شدن، غلبه کردن به حق، موجود ثابت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها